Nowoczesna architektura : AD Futures # 1: ICE Pomysły na współczesne środowiska

Podczas naszych wywiadów zauważyliśmy, że większość praktyk ma kamień milowy w ich karierze, co oznacza ich skok.
na scenie: konkurs, jeden z pierwszych budynków, innowacyjny projekt.
Szukając nowych dzieł i biur, które będą prezentowane w AD dla naszych ukochanych czytelników, znaleźliśmy kilka praktyk, które mają zamiar podjąć ten skok, i jesteśmy pewni, że postawimy je w centrum uwagi.
Zdecydowaliśmy się więc rozpocząć nową serię artykułów zawierających opisy tych praktyk, więc można je poznać, zanim zaczniesz je oglądać w tradycyjnych magazynach / witrynach.
W każdy poniedziałek znajdziesz jedną z praktyk opisanych w AD.
I tak, jesteśmy otwarci na sugestie (szczególnie, jeśli możesz pokazać nam coś ekskluzywnego).
Naszą pierwszą wybraną praktyką jest ICE, międzynarodowa praktyka z siedzibą w Hong Kongu.
ICE oznacza Pomysły współczesnych środowisk.
Poznałem tę praktykę po rozmowie z założycielem i dyrektorem ICE, Ulrichem Kirchhoffem.
Był kierownikiem projektu w OMA Asia / RAD od siedmiu lat i jest obecnie nauczycielem na Uniwersytecie w Hongkongu (HKU).
Ta praktyka znajduje się w środku najbardziej wibrujących gospodarek i pracowała nad planowaniem generalnym, rozwojem mieszanych zastosowań i budynkami korporacyjnymi na tym obszarze.
Dotyczy to CB3, bardzo ekscytującego budynku o mieszanym przeznaczeniu w Hanoi, w Wietnamie, który ma rozpocząć budowę pod koniec 2009 roku; Budynek Wymiany Stali GSXC w Donguan, Chiny; 3V interesująca mieszanka willi / hotelu biznesowego w Shenzhen w Chinach oraz niedawno ukończone biura dla Shenzhen Goldi Trading Co w Foshan, Chiny.
Myślę, że CB3, po ukończeniu, stanie się niezwykłym budynkiem.
Mam nadzieję, że przeżyje kryzys, ponieważ wiele dużych projektów zostało wstrzymanych na cały świat, jest to interesujący projekt, który chciałbym zobaczyć.
A teraz, na projekty: Nazwa projektu: CB3 Lokalizacja: Hanoi, Wietnam Klient: Asean International Współpracownicy: Hyder Consulting (inżynieria, zarządzanie miejscem), zespół projektowy ACLA (Landscape): Ulrich Kirchhoff, Claudia Wigger, Louise Low, Bonix Chung Site powierzchnia: 18 000 mkw.
Powierzchnia zabudowy: 191 000 mkw.
Projekt jest projektem o mieszanym przeznaczeniu w gęsto zaludnionym obszarze Hanoi.
Programy to Office, Hotel, Apartments and Commercial.
Wyzwaniem dla tej strony jest duży obszar do zagospodarowania w porównaniu z ograniczoną fasadą ulicy.
Dzięki tym ograniczeniom projekt wykorzystuje sam rozwój mieszany i maksymalizuje połączenia i dzielenie się programami również w sekcji.
+ 48 Połączenia będą świadczone przez hotel, dzięki czemu funkcja publiczna zarówno na samej górze, jak i na samej bazie.
Górne połączenie tworzy trójkondygnacyjną strefę panoramy.
Funkcje rekreacyjne hotelu (bar, basen, spa, siłownia) będą znajdować się na górze hotelu.
Funkcje rekreacyjne, takie jak restauracje i sale karaoke, będą umiejscowione na górze mieszkań, aby mogły być łatwo udostępniane przez mieszkańców.
Powyżej wieży biurowej zostaną zlokalizowane sale balowe i biznesowe, aby stworzyć synergię z biurami poniżej.
Oferując wspaniały widok na miasto, strefa panoramy będzie posiadała także obserwatorium na dachu.
Nazwa projektu: GSSO Lokalizacja: Foshan, Chiny Klient: Shenzhen Goldi Trading Co.
Ltd.
Data rozpoczęcia: maja 2008 r.
Termin realizacji: sierpnia 2008 r.
Zespół projektantów: Ulrich Kirchhoff, Claudia Wigger, Louise Niski Obszar budowy: 180 m2 Biuro sprzedaży w Foshan jest powiązany z serią projektów firmy zajmującej się handlem stalą budowlaną.
Projekt wszystkich projektów stara się ustalić tożsamość korporacyjną dla klienta, który wykorzystuje towary będące przedmiotem handlu jako główny materiał przestrzeni, a także rozwija przejrzystą formalną relację między poszczególnymi projektami.
Główna sala biura sprzedaży to 6-metrowa przestrzeń.
Pomysł jest bardzo prosty: po wprowadzeniu użytkownik staje twarzą w kierunku głównego licznika sprzedaży, który jest ciągłym rozwojem ściany za sobą.
Ściana, podłoga i blat wykonane są z materiału, który firma handluje.
Odwiedzający ma do czynienia ze wszystkimi etapami postrzegania jakości sprzedawanej stali: od dalekiego widoku do bardzo fizycznego bliskiego spotkania.
Nazwa projektu: 3V Lokalizacja: Shenzhen, Chiny Klient: Victory Go Group Co.
Ltd.
Zespół projektowy: Ulrich Kirchhoff, Louise Low Powierzchnia działki: 2940 m2 Powierzchnia zabudowy: 3 422 m2 Trzy wille są sercem fabryki na żywo.
Ukierunkowane na podróżujących w interesach i kierownictwo, pomysł polegał na stworzeniu hotelowej typologii z wysoce przestrzennym rdzeniem publicznym, który łączy się przez wszystkie trzy piętra.
Jako, że wille stoją głównie w budynkach fabrycznych, a przy braku jakiegokolwiek widoku zdecydowaliśmy się skoncentrować wszystkie wrażenia przestrzenne na wnętrzu.
Biorąc Miesian .
koncepcja otwartego planu i rozciągnięcie go przez wszystkie piętra stworzyło otwarty plan, bez ścian, ale odrębne obszary funkcji.
Organizacja przestrzenna opiera się na opracowanym programie BEL (Business.
Entertainment.
Living), w którym obszary publiczne oferują klaster BEL o określonej jakości przestrzennej.
Te obszary to eventua
[więcej w: kalkulator współczynnika u, kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny, kowalczyk materiały budowlane ]

Tags: ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: impregnacja więźby dachowej naprzód rydułtowy