Budownictwo wczoraj i dzis : ORDOS 100 # 10: Johnston Marklee & Associates

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: Johnston Marklee & Associates Lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Podmioty odpowiedzialne: Sharon Johnston AIA, Mark Lee Projekt Architekt: Anton Schneider Zespół projektu: Owen Merrick, Midori Mizuhara, Jonathan Raz Rok budowy: 2008 Rok budowy: 2009 Kurator: Ai Weiwei, Pekin, Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Projekt House House wyłania się z zainteresowania znalezieniem najbardziej elementarnego modelu dla miasta.
Jako typ dwuspadowa zadaszona szopa to taka, która wykracza poza kulturę i cywilizację.
Moment, w którym ten dom się rozrasta, nosi ziarno dla podstawowego modelu osadnictwa.
Biorąc pod uwagę pragmatyczne ograniczenia, lokalizacja domu jest spowodowana potrzebą usytuowania dużego budynku na małej działce z bliskim sąsiedztwem sąsiednich budynków.
Umieszczając dom skośnie na działce i zawsze wystawiając podwójne fasady na główne widoki, pierwotny wizerunek Domu House jest obecny pod każdym kątem, ale nigdy nie jest taki sam.
Pokryty cegłą w całości, projekt przywołuje stabilność i bezruch jednego budynku, a także dynamikę jego rozprzestrzeniania.
Wewnętrzna organizacja domu jest napędzana przez pojęcie podwójnego domu, w którym publiczne i prywatne domeny łączą się wokół wypełnionych światłem pustek.
Z zewnątrz dom jest podzielony na plan.
Wewnętrznie podwójne wykorzystanie publicznych i prywatnych jest podzielone na sekcje.
Na poziomie gruntu znajdują się najbardziej publiczne programy, drugi poziom zawiera półpubliczne wykorzystanie, a trzeci poziom zawiera najbardziej prywatne pokoje, w których interfejs z linią dachu pozwala każdemu z pokoi stać się domem samym w sobie.
Wraz z piwnicą poziomy połączone są światłem wypełnionym atrium.
Strategia szczelinowania wynika z antycypacji otaczającego rozwoju i choreografii wewnętrznych momentów, które migrują w planie i sekcji jednocześnie z obiegiem w celu erozji tradycyjnych organizacji planowania przód / tył i góra / dół.
Gdy przechodzisz przez dom, otwory tworzą różne widoki krajobrazu i otaczających domów.
Z zewnątrz różne pozycje i głębokości otworów służą jednocześnie do dematerializacji i wzmocnienia wizualnej masy domu.
Zawieszony między stazą i dynamizmem, introwersją i ekstrawersją, izolacją i społecznością, przeszłością i przyszłością, Dom House rodzi swojskość, sugerując jednocześnie wyjątkowość, odzwierciedlającą logikę planu głównego i ducha rozwoju.
[przypisy: vitopend 100 instrukcja, piec kondensacyjny cena, inbag bartoszyce ]

Tags: ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny vitopend 100 instrukcja serwisowa