Architektura 21szego wieku : ORDOS 100 # 7: Architekci MOS

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: MOS.
Michael Meredith, Hilary Przykładowa lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Zespół projektowy: Lasha Brown, James Tate, Lorenzo Marasso, Heather Bizon, Shuan, Vivian Chin (tłumaczenie) Inżynieria budowlana: Simpson Gumpertz & Heger-Paul Kassabian Rok wydania: 2008 Rok budowy: 2009 Kurator: Ai Weiwei, Pekin, Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Obszar budowy: 1000 m2 aprox Obrazy: MOS + 33 Związek domu ze słońcem ma kluczowe znaczenie.
W klimacie takim jak Ordos.
który doświadcza gorących lat i mroźnych zim, jest formą architektoniczną, która integruje działanie światła słonecznego i ciepła z wygodą zajmowanych przestrzeni.
Dom kontroluje ciepło i światło za pomocą dwóch podstawowych aspektów: umieszczenia okna i kominka słonecznego.
Schemat komina słonecznego W okresie zimowym, gdy słońce jest niższe, a zapotrzebowanie na ciepło wewnętrzne jest większe, okna i świetliki skierowane w kierunku południowym, zachodnim i wschodnim umożliwiają dostęp światła słonecznego.
Nagrzewanie pasywne uzyskuje się, gdy ściany i podłogi murowane pochłaniają towarzyszące promieniowanie słoneczne, które następnie jest uwalniane w celu ogrzania pomieszczeń.
Latem, gdy słońce jest wyższe, a temperatura jest większa, ważniejsze jest utrzymanie chłodu w zajętych pomieszczeniach.
Głębokie parapety pomagają ocieplić wewnętrzne przestrzenie przed letnim słońcem, jednocześnie pozwalając w świetle otoczenia.
Ponieważ ciepło wznosi się, komin słoneczny odbiera gorące powietrze z dala od zajmowanych przestrzeni, a gorące powietrze jest dalej usuwane przez działające świetliki.
Niższe, chłodniejsze powietrze jest następnie wciągane w przestrzeń na poziomie obłożenia, co dodatkowo pomaga w schładzaniu pomieszczeń.
Ponadto ściany i podłogi murowane spowalniają i zmniejszają przenoszenie promieniowania słonecznego do wnętrza.
[podobne: olx pl szczecin, piec kondensacyjny cena, schenker cennik ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: blachodachówka ruukki odległość szamba od granicy vitopend 100 instrukcja serwisowa