Szerokosc wysepek u góry powinna

Szerokość wysepek u góry powinna być taka, aby dokoła kesonu pozostawała ława o szerokości a 2+3 m. Zazwyczaj górny poziom wysepek ustala się na wysokości m powyżej poziomu roboczego wody w rzece. 10.4.1.2. Rusztowania kesonowe Rusztowania kesonowe stosuje się wówczas, gdy głębokość wody w rzece przekracza 3 m. Składają się one z dwóch kondygnacji. Dolna służy ;ako pomost roboczy w czasie wykonania kesonu, a górna do zawieszania łań— cuchów kesonowych, na których keson opuszcza sie na dno wody (rys. 10-39). Rusztowania kesonowe mogą być stale lub pływające. W pierwszym przypadku buduje się je na palach (rys. 10-39), a w drugim ustawia sie je na pontonach (rys. 10-40). Rusztowania pływające stosuje się przy glebokošei wody powyżej 6 m oraz w przypadkach, gdy wbicie pali jest niemożliwe.
Stosowanie rusztowań pływających jest bardzo dogodne i ekonomiczne zwłaszcza przy opuszczaniu kilku kesonów. Przy użyciu tych rusztowań istnieje również możliwość wykonywania kesonów przy brzegu w dogod— nyeh warunkach i późniejszego ich przetransportowania na miejsce opuszczania. Łańcuchy do zawieszania i opuszczania kesonów składają się ze śruby, płyty łożyskowej: cięgien i zaczepu (jak pokazano na rysunku 10-41). gruba przechodzi przez otwór w płycie łożyskowej i wspiera się na niej nakrętką. Nośność łańcuchów kesonowych wynosi zazwyczaj 20+50 T. 10.4.2. Wykonanie kesonów Kesony żelbetowe betonuje się na miejscu budowy, a stalowe montuje się z gotowych elementów wykonanych w wytwórniach konstrukcji stałowych.
10.4.2.1. Montaż noża i wykonanie kesonu Budowę kesonu rozpoczyna się od montażu noża (rys 10-42), który układa się na podkładach drewnianych. Podkłady układa sie w kierunku poprzecznym w odstępach m (rys. 10-43). Przy kesonach ciężkich pod podkładami daje się legary podłużne (rys. 10-43b). Po zmontowaniu noża, deskowań i zbrojenia zabetonowuje się keson W sposób ciągły bez żadnych przerw, aż do całkowitego ukończenia. [patrz też: kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny, bramy i ogrodzenia, bramy poznań ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: impregnacja więźby dachowej kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny naprzód rydułtowy