Posts Tagged ‘srebro lokacyjne’

Budownictwo wczoraj i dzis : Zwycięski zespół ogłoszono dla ekspansji w Moskwie

Tuesday, May 29th, 2018

Dzięki uprzejmości CCPG międzynarodowe jury wybrało Capital Cities Planning Group (CCPG), anglo-amerykański zespół, w skład którego wchodzą Gillespies, John Thompson & Partners i Buro Happold, jako zwycięzcy w zakresie projektowania i planowania nowego Okręgu Federalnego w Moskwie.
Wcześniej w tym roku rosyjski rząd federalny ogłosił, że podwaja terytorium Moskwy, aby umożliwić jej rozwój w konkurencyjnej światowej stolicy XXI wieku.
W odpowiedzi Genplan, planista miasta w Moskwie, wyznaczył obszar 155 km2 na południowy zachód od miasta dla nowego Federalnego Centrum Rządowego, mającego na celu złagodzenie zatłoczenia śródmieścia poprzez przeniesienie głównego pracodawcy stolicy.
Dziesięć międzynarodowych zespołów zaproszono do opracowania strategii i projektów dla regionu podczas sześciomiesięcznego, trójstopniowego konkursu.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. …read more

Budownictwo i architektura : Hotel Mandarin w Pekinie przez OMA w ogniu [ZAKTUALIZOWANE]

Thursday, May 3rd, 2018

Hotel Mandarin, sąsiadujący z budynkiem CCTV i częścią projektu, właśnie się zapalił.
Projekt, opracowany przez OMA z badaniami fasadowymi FRONT, wygląda na kompletny, jak widać na powyższym filmie.
To wszystko zaczęło się po fajerwerkach w ostatnim dniu chińskiego nowego roku.
Hotel był używany podczas Igrzysk Olimpijskich, ale oficjalnie nie był otwarty, ale został przeniesiony w 2009 roku.
To zdecydowanie wypchnie daty z powrotem, ponieważ wydaje mi się, że to kompletna strata dla mnie. …read more

Budownictwo i architektura : Zira Island Carbon Neutral Master Plan / BIG Architekci

Thursday, May 3rd, 2018

Plany emisji CO2 neutralne są przyjmowane w kilku krajach, w czasach, gdy energia i emisje stają się bardzo ważne.
I właśnie to zrobi Azerbejdżan, aby rozwinąć wyspę Zira na Morzu Kaspijskim, położoną w zatoce stolicy Baku.
Plan został opracowany z duńskimi architektami BIG Architekci i Ramboll, z propozycją architektoniczną opartą na dramatycznej scenerii kraju.
Według słów Bjarke Ingels, propozycja dla wyspy Zira jest architektonicznym krajobrazem opartym na naturalnym krajobrazie Azerbejdżanu.
Ta nowa architektura nie tylko odtwarza kultowe sylwetki siedmiu szczytów, ale, co ważniejsze, tworzy autonomiczny ekosystem, w którym przepływ powietrza, wody, ciepła i energii jest kierowany w niemal naturalny sposób. …read more

Nowoczesna architektura : Postopolis! LA

Thursday, May 3rd, 2018

Postopolis! to wydarzenie blogujące o architekturze, które rozpoczęło się w 2007 r., hostowane przez Storefront for Art and Architecture, jako wspólne wydarzenie Inhabitat, Subtopia, City of Sound i BLDGBLOG.
A teraz cieszę się, że mogę ogłosić to w drugiej wersji Postpolis! przenosi się do Los Angeles i ArchDaily został zaproszony !!!! Będziemy wspólnie organizować wydarzenie związane z architekturą i wszystkimi związanymi z nim rzeczami (krajobraz, urbanistyka, polityka, historia i długa lista) w mieście domów studium przypadku, autostrad i gwiazd filmowych.
Od wtorku, 31 marca do soboty, 4 kwietnia 2009 r., Trwającego od 17 do 23, każdego dnia będziemy mieli podmuch architektury, dyskusje z tyłu do tyłu, wywiady, panele, pokazy slajdów, filmy i imprezy (co czy impreza architektoniczna bez imprezy.) zaprojektowana, aby popchnąć architekturę i krajobraz do wirtualnej rzeczywistości.
Zaangażowane są następujące blogi: David Assael i David Basulto z Plataforma Arquitectura i ArchDaily (Santiago, Chile / Nowy Jork, USA) Jace Clayton z Mudd Up! (New York City, USA) Régine Debatty od zarabiania pieniędzy nie sztuki (Europa) Bryan Finoki z Subtopii (San Francisco, USA) Dan Hill z City of Sound (Sydney, Australia) Geoff Manaugh z BLDGBLOG (San Francisco, USA) Każdy noc Postopolis będzie bezpłatna i otwarta dla publiczności, dzięki czemu możesz wpaść o każdej porze.
Pełny terminarz wszystkich prelegentów i tematów zostanie wkrótce ogłoszony. …read more