Posts Tagged ‘bramy poznań’

Magazyn architektoniczny : Biennale w Wenecji 2012: Formacje: nowe praktyki w australijskiej architekturze / australijskim pawilonie

Tuesday, May 29th, 2018

Nico Saieh Obecna fascynacja rekonstrukcją.
architekta jest bezpośrednią odpowiedzią na burzliwe siły zmieniające globalną współczesną kulturę.
To zaniepokojenie zawodową stabilnością architektury przez większość minionego stulecia zmusiło wielu architektów do zakwestionowania motywacji i założeń, na których zawarty jest zawód i jego praktyka.
Więcej od kuratorów Anthony ego Burke i Gerarda Reinmutha:.
Nico Saieh Umieszczając praktykę jako soczewkę do badania współczesnej architektury, proponujemy koncepcyjnie odmienny sposób rozumienia i krytykowania architektury niż zwykle stosowane tryby. …read more

Architektura 21szego wieku : Studio Gang przełamuje podstawy Centrum Arcus w Kalamazoo College

Tuesday, May 29th, 2018

Noc.
Studio Gang Architekci Studio Gang Architekci i Kalamazoo College ogłosili plany rozpoczęcia prac 9 października o godz.
16 w nowym budynku kampusu, w którym mieści się Centrum Arcus Center for Social Justice Leadership w południowo-zachodniej części stanu Michigan.
Centrum murarskie z drewna o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych będzie pierwszą na świecie budową celu rozwoju przywództwa w zakresie sprawiedliwości społecznej, integrującą przestrzeń studiów, spotkań i wydarzeń, w której studenci, wykładowcy, uczeni przyjezdni, przywódcy sprawiedliwości społecznej i członkowie publiczność zgromadzi się, by zaangażować się w rozmowę i działania mające na celu stworzenie bardziej sprawiedliwego świata.
Zestaw do wypełnienia jesienią 2013 r., Arcus Center jest ukierunkowany na certyfikat LEED Gold. …read more

Architektura: Biennale w Wenecji 2012: Le quattro stagioni. Larchitecttura del Made we Włoszech da Adriano Olivetti alla Green Economy / Italy Pavilion

Tuesday, May 29th, 2018

Nico Saieh Temat XIII Międzynarodowej Wystawy Architektury, Wspólny teren, wydaje się szczególnie trafny w opisie poczucia relacji i relacji, która jest jedną z głównych cech Włoch w rozwoju badań i dociekań kulturalnych.
Związek ten zawsze był osiągany poprzez odwoływanie się i wymianę nie tylko z zakresu współczesności, ale także przeszłości i naszej zawsze fascynująco namacalnej historii.
Od Maddaleny Ragni: Ministerstwo Dziedzictwa Kulturowego i Działań wykorzystało tę okazję jako podstawę do porównania wyboru projektu kuratorskiego, który zostanie zaprezentowany w pawilonie włoskim.
W tym roku MiBAC, za pośrednictwem dyrektora generalnego ds.
Krajobrazu, sztuk pięknych oraz sztuki współczesnej i architektury, postanowił mianować kuratora włoskiego pawilonu organizując konkurs porównawczy, w którym kandydaci zostali poproszeni o przedstawienie projektu, który najlepiej reprezentują obecne włoskie badania architektoniczne i śledztwo. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – Omas Milstein Hall in Danger, podobnie jak program AAP w Cornell

Thursday, May 3rd, 2018

Jako sala Milsteina w Cornell (zaprojektowana przez OMA, projekt kierowany przez partnera Shohei Shigematsu) uzyskała aprobatę finalistów od miasta Ithaca, silnej opozycji ze strony nie-architektonicznych członków wydziału (argumentując prowokacyjny i ustanawiający scenografię projekt , wysoki budżet i planowany projekt ma standardową ocenę LEED zamiast Gold) nie tylko zagraża projektowi, ale także programowi architektonicznemu w AAP.
Ich B.Arch (1.
miejsce w 2008 roku w USA w programach architektonicznych) i ich MArch (6 miejsce w rankingu) może się skończyć, ponieważ ich akredytacja zależy od ich wyposażenia: NAAB ostrzega nas od ponad dziesięciu lat i jednoznacznie stwierdziliśmy, że ostatnia akredytacja, jaką otrzymaliśmy, to KOŃCOWA, którą przyznają bez odpowiednich udogodnień.
Właśnie odmówili nam przeglądu akredytacji dla naszego nowego programu M.Arch na wiosnę z powodu opóźnień w ostatecznym procesie zatwierdzania.
Kiedy wrócą w przyszłym roku, planują dokonać przeglądu programów M1 i B.Arch. …read more