Nowoczesna architektura : AD Round Up: Biblioteki Część I

W niecały rok istnienia przedstawiliśmy ponad 500 projektów! Jeśli więc przegapiłeś niektóre z nich, przedstawimy ciekawe projekty, posortowane według typu budynku.
Oto nasz pierwszy wybór bibliotek, których nie możesz przegapić.
Espa.
A Library Ta biblioteka autorstwa Giancarlo Mazzanti, została ukończona w 2007 roku i znajduje się w Santo Domingo Colombia.
Projekt znajduje się na jednym ze wzgórz, które zostały dotknięte przemocą od lat 80-tych ze względu na sieć ruchu narkotyków, która działa w mieście Medellin.
Jest to częścią rządowego programu społecznego planu zagospodarowania przestrzennego, który zapewnia równe ekonomiczne i społeczne możliwości dla ludności (czytaj więcej.) Biblioteka Centralna, Universidad Católica del Norte Zbudowany przez Marsino Arquitectos, ten architektoniczny pojemnik materializuje zgromadzenie w przestrzeniach do rozwoju społeczna rola współczesnych bibliotek, odległa od starego podejścia archiwalnego do bibliotek.
Jego fasada konsoliduje instytucjonalny wizerunek uniwersytetu, który został opracowany jako seria tymczasowych konstrukcji (czytaj więcej.) Biblioteka Chongqing a Projekt Perkinsa Eastmana dla nowej biblioteki Chongqing, oszałamiającego kompleksu miejskiego o powierzchni 540 000 sf, wyrósł z centralnej idei wyrażania wolności i znaczenia wiedzy.
Stworzona jako kulturalna i obywatelska ikona, biblioteka wykracza poza wyobrażenie, że biblioteka to po prostu repozytorium książek – zawierające salę koncertową, galerię, sale konferencyjne, restaurację i hotel dla uczonych (czytaj więcej.) Ilhavo City Biblioteka Zbudowana przez ARX PORTUGALIA, budynek znajduje się na obrzeżach miasta Ilhavo w Portugalii, obszaru o niewielkiej urbanizacji, wciąż dość nieartykułowanego i problematycznego.
Wybraliśmy nie tylko zaprojektowanie obiektu, biblioteki, ale także interweniowanie w wyjaśnianie i utrwalanie fragmentów i brył miejskich bez widocznej ogólnej spójności (czytaj więcej.) Biblioteka miejska Turku Autor: JKMM Architekci, nowa biblioteka miejska w Turku, Finlandia znajduje się w historycznym centrum miasta.
Budynek jest najnowszym dodatkiem do bloku ze starą biblioteką i kilkoma innymi historycznie cennymi budynkami.
Historyczna i kulturalna wartość witryny stanowiła wielkie wyzwanie dla planowania nowego budynku.
Celem projektu było stworzenie nowego konstruktu, który zharmonizowałby się z historycznie nieocenionym otoczeniem, a jednocześnie ujawniłby architekturę swojego wieku (czytaj więcej.)
[więcej w: szamba plastikowe ceny, naprzód rydułtowy, głębokość przemarzania ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: instalacja odgromowa schemat piec kondensacyjny cena schenker cennik