Budownictwo i architektura : AD Round Up: Budynki biurowe Część I

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy zbiórkę poprzednich prac opublikowanych w różnych kategoriach, począwszy od bibliotek i architektury sportowej.
W tym tygodniu zaczniemy od naszej selekcji w budynkach biurowych, poprzednio prezentowanej w AD: Willis Headquarters przy Lime Street Jak zwykle, firma prowadzona przez Sir Normana Fostera opracowała miejską wersję, która integruje się z miastem na poziomie ulicy i zawiera strategie ochrony środowiska zmniejszyć zużycie energii i ślad węglowy.
Te dwa budynki są tworzone jako seria zachodzących na siebie zakrzywionych muszli, podczas gdy jej sekcja jest podzielona na trzy etapy.
Tarasy na dachu z widokiem na plac na niższych dwóch stopniach są bezpośrednio dostępne z pomieszczeń biurowych.
Oba budynki mają centralny rdzeń, który zapewnia otwarte płyty podłogowe i maksymalną elastyczność użytkowania (czytaj więcej.) Siedziba główna Ernst & Young Zaprojektowany przez Foster + Partners ten budynek biurowy w Amsterdamie, na terenie parku Vivaldi w nowej dzielnicy Zuidas, na południe od Miasto to 24-piętrowy budynek podzielony na dwie dwumetrowe słupy bez słupów z otwartymi, elastycznymi płytami podłogowymi.
Bloki są rozłożone w planach, aby przyjąć jak najwięcej naturalnego światła, dzięki czemu wieża jest o dziesięć procent bardziej wydajna niż holenderskie standardy środowiskowe.
Co więcej, ma bardzo ładnie wyglądające lobby (czytaj dalej.) Kraanspoor Kraanspoor (tłumaczony jako dźwigowa) to lekki przezroczysty biurowiec z trzema piętrami, zbudowany na betonowej suwnicy na terenie dawnego NDSM (Nederlandsche Dok en Scheepsbouw Maatschappij) stocznia, relikt w branży żeglugowej w Amsterdamie.
Ten przemysłowy zabytek, zbudowany w 1952 roku, ma długość 270 metrów, wysokość 13,5 metra i szerokość 8,7 metra.
Długość i szerokość ulicy.
Nowa konstrukcja, OTH na górze, ma te same 270 metrów długości, szerokość 13,8 metra, podkreśla długość Kraanspoor i fenomenalny ekspansywny widok na rzekę IJ (czytaj więcej.) Biurowiec Menzis Nowa konstrukcja dla Firma Menzis, zajmująca się ochroną zdrowia, znajduje się na skraju miejskiej ekspansji Europapark w mieście Groningen.
Na poziomie skali miasta budowla wyraża swój ikonograficzny charakter w kierunku kołowego miasta i autostrady A7, Europaweg.
Na poziomie parteru ulice są wyznaczane przez Europapark, gdzie budynek wznosi się stopniowo na ulicę.
12-piętrowy budynek podzielony jest na trzy identyczne pryzmatyczne segmenty, obrócone o 90.
w stosunku do siebie.
ent charakteryzuje się funkcjonalną, ale estetyczną zwartością (czytaj więcej.).
Rubi Offices Projekt został zaplanowany w celu zrozumienia bliższego otoczenia i relacji między miastem a krajobrazem.
Projekt znajduje się w miejscu, w którym warunki miejskie tracą gęstość i zwartość przed jedną rzeką miasta.
Lokalizacja projektu zachęca do skupienia się na krajobrazie i proponuje wybór tych zielonych widoków z każdej części biura.
Rozwiązanie konstrukcyjne polega na wykorzystaniu prefabrykowanego betonu dla całego budynku.
W części strukturalnej w projekcie wykorzystaliśmy konwencjonalne rozwiązania prefabrykowane (czytaj więcej.)
[więcej w: głębokość przemarzania, ranking okien, szamba plastikowe ceny ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: instalacja odgromowa schemat kesony schenker cennik