Architektura: Wydarzenie “Ricardo Legorreta i Santa Fe”

Dzięki uprzejmości Uniwersytetu Sztuki i Projektowania w Santa Fe oraz Instytutu Sztuki Santa Fe Uniwersytet Sztuki i Projektowania Santa Fe oraz Instytut Sztuki Santa Fe niedawno ogłosiły wydarzenie Ricardo Legorreta Tribute, weekend działań w całym mieście, uhonorowanie wpływu Legorreta na Mikołaja Fe design.
W dniach 19-20 października wydarzenie obejmie serię wykładów, filmów i tras koncertowych, które uświetnią spuściznę późnego meksykańskiego architekta, którego inspirowane projekty pomogły ukształtować krajobraz wielu budynków mieszkalnych, akademickich i korporacyjnych w Santa Fe.
Więcej informacji na temat wydarzenia po przerwie.
Najważniejsze budynki Legorreta w Santa Fe to m.in.
Visual Arts Center SFUAD, SFAI, Thornburg Investment Management i Zocalo Condominiums.
Wszystkie konstrukcje są reprezentatywne dla estetyki projektu Legorreta, która obejmuje geometryczne kształty, jaskrawe kolory i gra na światło i cień.
Khristaan Villela, historyk sztuki i profesor w dziale sztuki SFUAD, który napisał kilka artykułów i książkę o pracy Legorreta, mówi, że tożsamość architektoniczna SFUAD opiera się w dużej mierze na architekturze Legorreta; kolory Centrum Sztuk Wizualnych są widoczne w całym kampusie, a logo uniwersytetu koncentruje się wokół kolorowych, geometrycznych kształtów budynków.
Pierwszym wydarzeniem tego weekendu jest otwarcie wystawy w SFAI, której kuratorem jest Simón De Agüero, która będzie zawierała rysunki i modele Legorreta z budynków SFAI i SFUAD.
Wyróżniony mówca Victor Legorreta porozmawia szczerze o swoim legendarnym ojcu, którego najbardziej znanymi projektami są Camino Real Hotel w Mexico City i fabryka IBM w Guadalajara w Meksyku.
W trakcie swojej kariery Ricardo Legorreta otrzymał kilka prestiżowych nagród za swoje prace projektowe, w tym Złoty Medal UIA, Złoty Medal AIA i Praemium Imperiale w Japonii.
Zmarł pod koniec 2011 roku.
Villela zaprezentuje się także podczas imprezy poświęconej hołdzie, a także Wayne Lloyd, prezes Lloyd & Associates Architects.
Lloyd był ważnym graczem na scenie architektury Nowego Meksyku, zdobywając liczne nagrody za wzornictwo.
Jego międzynarodowe doświadczenie obejmuje współpracę z firmą Legorreta + Legorreta i był jednym z architektów rekordu dla SFAI i SFUAD Visual Arts Center.
Piątek, 19 października, godz.
16.00.
Otwarcie wystawy (kurator: architekt Simón De Agüero) i przyjęcie Ricarda Legorreta i Santa Fe (Santa Fe Art Institute) o godz.
18.00.
Pokaz filmu z filmu Legorreta ,.
Ścieżka biograficzna Ricarda Legorreta.
prezentacja Victora Legorreta o pracy jego ojca i rozmowa Wayne a Lloyda: Doświadczanie procesu projektowania Legorreta.
(Sala Tipton na kampusie SFUAD) 19.30.
Kolacja (Santa Fe Art Institute) Sobota, 20 października 11 rano.
Wykład Christiana Villeli,.
Meksykański modernizm: Architektura Ricarda Legorreta.
(Sala Tipton na kampusie SFUAD) 12.00.
Zwiedzanie z przewodnikiem SFUAD.
Visual Arts Center 1.
5 pm.
Wycieczki z przewodnikiem: SFAI, SFUAD i Zocalo Condominiums 1:45, 2:30 i 15:15.
Zaplanowane zwiedzanie budynku Thornburg Investment Management o godz.
17.00.
Zamknięcie recepcji (Zocalo Condominiums) Impreza odbywa się w koordynacji z Thornburg Investment Management, Zocalo Condominiums, Lloyd & Associates Architects, Spears Architekci, Martinez Architecture Studio i City of Santa Fe.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
[więcej w: szamba plastikowe ceny, płytki na płycie osb, blachodachówka ruukki ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bufor ciepła inbag bartoszyce schenker cennik