Architektura i nowoczesne budownictwo – AD Round Up: Wnętrza Część I

Po naszym podsumowaniu prac według kategorii, w tym tygodniu przedstawimy Wam wybór Wnętrz, które wcześniej były prezentowane w ArchDaily.
Contrapunto Bookshop Contrapunto, zaprojektowany przez Lipthaya + Cohn + Contenla, to chilijski sklep z książkami, który specjalizuje się w architekturze, projektowaniu, sztuce, fotografii i książkach ilustrowanych.
Zaprosili nas do opracowania nowej koncepcji dla ich najnowszego sklepu.
Atmosfera, architektura i wzornictwo powinny stanowić wsparcie dla świata książek i zapewniać przyjemne środowisko, w którym główną rolę odgrywały treści i estetyka książek.
Projekt powinien rozwiązać problem współistnienia trzech głównych tematów książki: książek ilustrowanych, powieści i książek medycznych (czytaj więcej.) Dwie rezydencje w Nowym Jorku Podczas wizyty w Gage Clemenceau Architekci dowiedzieliśmy się o ich procesie projektowania i badaniach nad budowaniem nowych form poprzez różnorodne strategie projektowania to od zastosowania oprogramowania do projektowania samochodów do dużego uzależnienia od zrobotyzowanych cyfrowych narzędzi produkcyjnych.
Tym razem przywieźliśmy dwie rezydencje w Nowym Jorku przez Gage Clemenceau.
Mark Foster Gage i Marc Clemenceau Bailly.
W ciągu ostatniej dekady projektowanie architektoniczne w coraz większym stopniu opierało się na ograniczonych narzędziach do formowania dostępnych w standardowym pakiecie oprogramowania architektonicznego (czytaj więcej.) Nisha Bar-Lounge Projekt powstał z myślą o stworzeniu przestrzeni rozrywkowej dla dorosłych w wieku 30 lat i koniec.
W miejscu tym znajduje się salon i restauracja z barem połączoną z holem.
Hol, przeważnie w ciemnych odcieniach, ponieważ pokryty jest czarnymi metalowymi płytkami i.
Terrazo.
podłoga jest oświetlona psychedelicznymi obrazami wyświetlanymi przez osiem ekranów plazmowych.
Restauracja-bar jest otoczona kryształowymi ścianami, które zmieniają kolory w połączeniu z muzyką i filmami (czytaj więcej.) AxD Gallery + Studio To nie jest tylko galeria, ale studio architektoniczne.
Ta renowacja starego budynku eksponuje oryginalną cegiełkę, która w połączeniu z drewnem tworzy bardzo ciepłą przestrzeń wewnętrzną, kontrastującą z białymi ścianami galerii.
Jest to renowacja miejskiej witryny sklepowej i magazynu, aby pomieścić podwójny program galerii sztuki współczesnej i pracowni architektonicznej.
Umożliwiło to nie tylko oddzielne wejście od strony frontowej i wejścia do serwisu, ale także pozwoliło na naturalne współistnienie galerii i studia bez drzwi (czytaj więcej.) Barber Shop By Gage Clemenceau, projekt pasm włosów rozpoczął się od rozważenia idei, co to jest pasmo włosów jest i jakiego rodzaju spostrzeżenia może on dostarczyć do zaprojektowania wnętrza sklepu fryzjerskiego.
Włosy mają szczególną geometrię i dynamikę wywodzącą się z prawa naturalnego.
Geometria pasma jest zakrzywiona, zgodnie z naturalnym lub zaprojektowanym wzrostem włosów u różnych osób.
Włosy przylegają do ziemskiej grawitacji, ale mają też własną dynamikę.
Koncepcje te zostały zaadaptowane do zaprojektowania przestrzeni wnętrza, aby stworzyć otoczenie i atmosferę odpowiednią do funkcji sklepu fryzjerskiego (czytaj dalej.)
[więcej w: kowalczyk materiały budowlane, bufor ciepła, ranking okien ]

Tags: ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kesony szamba plastikowe ceny